Naše Články

Základy realitného trhu

Lokalita, lokalita, lokalita

Pri kúpe investičnej nehnuteľnosti je najdôležitejšia lokalita, pretože je najhlavnejším faktorom pri zachovaní rastu hodnoty nehnuteľnosti. Prečo? Nehnuteľnosť sa dá opraviť, zrenovovať alebo kompletne zrekonštruovať, ale do lepšej lokality ju neprenesiete.

Rozvojový plán lokality

Pri kúpe pre vlastnú potrebu alebo pri investícií do nehnuteľnosti by vás v oboch prípadoch mal zaujímať plán rozvoja lokality, kde sa daná nehnuteľnosť nachádza. To znamená: Čo sa bude v okolí stavať? Aké sú plány/projekty do budúcnosti? Aká je infraštruktúra dopravy a okolitých zariadení? Pretože vaše plány s nehnuteľnosťou môžu byť v budúcnosti ovplyvnené práve týmito faktormi.

Dbajte na financie

Banky si pri schvaľovaní úverov a hypotéky overujú klientov z hľadiska príjmov. Preto by ste mali dávať pozor, aby vaše zadlženie nebolo priveľké. Pri splácaní by mal človek mať vytvorenú rezervu na minimálne tri až šesť mesiacov pre núdzové prípady (napr. strata práce). Splátky by ale nemali presahovať 30% z čistého príjmu domácnosti.

Realitný cyklus

Ak nejde o dlhodobú investíciu, kúpa nehnuteľnosti v čase „realitného boomu“ nedáva zmysel. Čím je však doba investície kratšia, treba si kúpu či predaj nehnuteľnosti dopredu naplánovať. S tým vám v A&S Real Partners radi pomôžeme a naplánujeme váš obchod tak, aby bol najrýchlejší a hlavne najvýhodnejší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *